UOEK2020

30.Ulusal Özel Eğitim Kongresi

Bu kongre Acaport tarafından canlı olarak gerçekleştirimiştir.

Platforma gitmek için lütfen tıklayınız

UOEK2020 Kongresi Logosu
Kongre Bilgileri :
Düzenleyen :
BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ
Başlangıç Tarihi :
16.10.2020
Bitiş Tarihi :
19.10.2020
Web Sayfası :
https://www.uoek2020.com/
Canlı Etkinlik :
54 canlı etkinlik düzenlenmiştir.
Bu Kongre Acaport üzerinden Online olarak gerçekleştirilmiştir. Kongre ile ilgili bilgi için lütfen UOEK2020 web sayfasını kontrol ediniz.
Bilgilendirme:

Platforma gitmek için lütfen tıklayınız


           İlk kez 1991 yılında özel eğitimin Türkiye'de gelişmesinde öncü olan Doç. Dr. Mitat Enç anısına "Özel Eğitim Günleri" adıyla başlayan Ulusal Özel Eğitim Kongresi’nin 30. yılında Bursa Uludağ Üniversitesi olarak kongreye ev sahipliği yapacak olmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Bursa Uludağ Üniversitesi ve Özel Eğitimciler Derneği'nin (ÖZDER) iş birliğiyle 16-18 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan 30. Ulusal Özel Eğitim Kongre'mizin oturumları, Bursa Uludağ Üniversitesi ev sahipliğiyle online olarak gerçekleştirilecektir.

          Özel gereksinimli bireylere nitelikli eğitim ortamları sunabilmenin ve aynı zamanda bağımsız yaşama katılımlarını artırabilmenin özel eğitim alanının önemli konularından biri olduğu düşüncesinden yola çıkarak, 30. Ulusal Özel Eğitim Kongre'mizin ana teması “Bütünleştirmede Standartlar ve Uygulamalar” olarak belirlenmiştir. Bu tema kapsamında, özel eğitim alanında hizmet sunmakta ve hizmet almakta olan tüm paydaşlarımızla, Dünya’da ve Türkiye’de bütünleştirmenin yerini, mevcut durumunu, sorunlarını ve olması gerekenleri değerlendirmek amacıyla sizleri kongremize davet ediyoruz.

          Erken çocukluktan yetişkinliğe kadar bütünleştirme uygulamaları özel eğitimin her alanını kapsayıcı olmakla birlikte, kongremizde tüm özel eğitim kategorilerinde sunumlara yer verilecektir. Kongremizde bildiri özetleri hakem değerlendirmesinden geçecektir ve kör hakemlik değerlendirmesi sonucunda kabul edilen bildiriler sunulacaktır. Bütünleştirmede sadece özel eğitim alanında çalışmakta olan bireylerin değil; toplumsal yaşamın her üyesinin üzerinde rol ve sorumlulukları olduğu düşüncesiyle özel eğitim alanından ve farklı disiplinlerden akademisyenlerimizin, genç araştırmacıların, öğrencilerimizin, teoriden uygulamaya geçişi sağlamak amacıyla özellikle de öğretmenlerimiz ve özel gereksinimli çocuk sahibi ve yakını olan ailelerin; bunun yanı sıra, kongremize ülkemizde özel gereksinimleri olan bireylerin bağımsız yaşamalarına katkıda bulunan tüm kamu ve özel kuruluşlar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve yayınevlerinin katılımı beklenmektedir.

          Siz değerli katılımcılarımızı kongremizde ağırlamaktan onur duyarız.

Bursa Uludağ Üniversitesi adına

Kongre Başkanı                                             

Prof. Dr. M. Reşat Peker